بررسی قابلیت های بی نظیر آکواریوم هوشمند میجیا

بررسی قابلیت های بی نظیر آکواریوم هوشمند میجیا

غول فناوری چینی کمپانی بزرگ شیائومی، از راه‌اندازی آکواریوم هوشمند میجیا خود خبر داده است که اکنون برای تامین مالی جمعی در مرکز خرید شیائومی در دسترس است. این مخزن دارای قیمت خرده فروشی 399 یوان (حدود 62 دلار) و قیمت سرمایه گذاری جمعی 349 یوان (حدود 54 دلار) است. این آکواریوم می‌تواند تا 6 ماه بدون تعویض آب کار کند؛ و به گفته شیائومی از تغذیه از راه دور نیز پشتیبانی می‌کند.

این دستگاه دارای طراحی یکپارچه با نسبت صفحه عریض 16:9 است. این مخزن دارای پمپ آب، مخزن تغذیه، سیستم فیلتراسیون و سنسور دما است. نورپردازی نیز در طراحی آن تعبیه شده است. آکواریوم هوشمند میجیا برای نگهداری و مراقبت از گروه کوچکی از ماهی‌ها طراحی شده است و گنجایش آن 20 لیتر است.

این مخزن هوشمند دارای تعدادی ویژگی است که برای سهولت استفاده و نگهداری از آن طراحی شده است.  این ویژگی‌ها شامل یک پمپ آب خود تمیز شونده و ضد گرفتگی، و یک سیستم فیلتر پشتی 5 لایه است تا نیاز به تعویض آب را کاهش دهد. پمپ آب دارای سر کاتر دوار از جنس استنلس استیل 2 تیغه و موتور براشلس پر سرعت است. تیغه می‌تواند به طور موثر علف‌های هرز، غشاهای مخاطی و سایر ناخالصی‌های تولید شده در مخزن را برش دهد. بنابراین طبق گفته‌ شیائومی تا 6 ماه دیگر نیازی به تعویض آب آکواریوم نیست.

آکواریوم هوشمند میجیا به 24 ال‌ای‌دی نور سفید و 16 ال‌ای‌دی RGB تمام رنگ مجهز شده که می‌توانند نوری شبیه به نور خورشید را تولید کند. بدنه مخزن از شیشه پنج سیم بسیار شفاف جینجینگ با درجه UHA تشکیل شده است. این شیشه دارای ضریب عبور نور فوق‌العاده بالای 91.3٪ است که زیبایی خاصی را در اتاق ارائه می‌دهد.

با استفاده از پمپ ساکشن جانبی می‌توان آب آکواریوم هوشمند میجیا را تخلیه کرد. تخلیه با فشار یک دکمه انجام می‌شود. علاوه بر این، مخزن ماهی را می‌توان به راحتی با استفاده از برنامه میجیا از راه دور کنترل کرد.شیائومی این امکان را برای شما فراهم کرده است که از طریق اپلیکیشن میزان غذای ماهی هارا از راه دور تنظیم کنید و با خیال راحت مدت زمان زیادی را در خانه حضور نداشته باشید. برنامه میجیا همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد که مدت زمان روشنایی آکواریوم را برای تعدیل رشد گیاهان سفارشی کنند.

آکواریوم هوشمند میجیا برای علاقمندان به ماهی یک گزینه عالی به نظر می‌رسد؛ اندازه جمع و جور، نگهداری آسان و ویژگی‌های هوشمند، آن را کاربر پسند و راحت می‌کند.